Ak Parti̇’li Yılmaz: Terörün Kökünün Kurutulacağına İnancımız Tam

AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Katip Üyesi Av. Zeynep Gül Yılmaz, terörü ve destekçilerini lanetlediğini belirterek, “Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve güvenlik güçlerimizin azmi ve mücadelesiyle, terörün kökünün kurutulacağına olan inancımız tamdır.” dedi.

Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, yaptığı açıklamada, 17 Nisan’da Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Irak’ın kuzeyinde başlatılan ‘Pençe-Kilit Operasyonu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çerçevesini çizdiği “terörü kaynağında kurutma” stratejisi kapsamında yapıldığını söyledi. Pençe-Kilit Operasyonunda görev alan kahraman Mehmetçik ve tüm güvenlik güçlerine muvaffakiyetler dileyen Milletvekili Yılmaz, bu operasyon ile amacın, Türkiye’nin sınır güvenliğini garanti altına almak olduğunu bildirdi.

“RABBİM ORDUMUZU VE GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİ MUHAFAZA ETSİN, MUZAFFER KILSIN”

Harekatın ayrıca Türkiye’nin sınır komşularının güven ve huzur içinde yaşamalarına da destek olacağını vurgulayan Yılmaz, şunları söyledi:

“Terör örgütleriyle mücadelemiz hem sınır ötesinde hem sınırlarımız içinde askerimizle, polisimizle, jandarmamızla, güvenlik korucularımızla, istihbaratımızla yoğun bir şekilde devam ediyor. Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve güvenlik güçlerimizin azmi ve mücadelesiyle, terörün kökünün kurutulacağına olan inancımız tamdır. Rabbim ordumuzu ve güvenlik güçlerimizi muhafaza etsin, muzaffer kılsın. Bu operasyonda ve terörle mücadelede, Hakk’a irtihal eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum. Bugün Bursa’da el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen infaz koruma memurumuz Cengiz Yiğit’e de Cenab-ı Hak’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Terörün her türlüsünü ve destekçilerini lanetliyorum.”

Başa dön tuşu