Google Play desteğiyle Indie Game Groups Türkiye kuruldu

Indie Game Groups Türkiye geliştirici ekiplerin birbirleriyle rahat iletişim kurabilecekleri bir ortam yaratmayı amaçlıyor.

Büyüyen Türk oyun ekosistemi yeni bir katılımcı kazandı. Google Play‘in desteğiyle Indie Game Groups Türkiye kuruldu. Organizasyon, aktif oyun geliştiricilerin bir arada üretebileceği güçlü bir etkileşim ortamı oluşturmayı hedefliyor.

Türkiye’deki geliştirici topluluk ve ekip sayısı giderek artıyor. Bu yeni ekiplerin güçlü iletişimler kurabileceği ve üretkenlik kazanabileceği ortamlara ihtiyaç duyuluyor. Bu noktada Google Play, Türkiye’de bu amaca hizmet edecek olan Indie Game Groups Türkiye’yi destekleyerek kurulmasına yardımcı oldu.

Konuyla ilgili olarak şöyle bir duyuru yapıldı:

“Indie Games Groups Türkiye, tüm aktif oyun geliştiricilerin ve tasarımcıların benzer düşünen insanlarla bağlantı kurabilecekleri, deneyimlerini paylaşabilecekleri, çevrimiçi bir topluluk aracılığıyla yardım arayabilecekleri ve farklı işbirlikleri kurabilecekleri rahat bir aile ortamı yaratmayı hedefleyen bir gruptur.

Türkiye’de aktif olarak oyun geliştiren veya tasarlayan birçok topluluk/ekip var. Bu ekiplerin birbirleriyle rahat iletişim kurabilecekleri bir ortam yaratmayı amaçlıyoruz.”

Indie Game Groups Türkiye’ye katılmak ve faaliyetlerinden haberdar olmak isteyen geliştiriciler, topluluğun Discord sunucusuna katılabilirler. Türkiye’deki oyun ekosisteminin geliştirilmesi ve desteklenmesi için herkese açık topluluklar büyük önem arz ediyorlar. Bu gibi fırsatların değerlendirilmesi, geliştiriciler için avantaj sağlarken Türk oyun ekosisteminin de büyümesine yardımcı oluyor.

 

 

Başa dön tuşu