Google, siber güvenlik firması Mandiant’ı 5,4 milyar dolara satın alıyor

Google Salı günü, cloud  müşterilerini daha iyi koruma çabasının bir parçası olarak siber güvenlik firması Mandiant’ı yaklaşık 5,4 milyar dolara satın almayı planladığını duyurdu.

Mountain View arama devi, 2004 yılında kurulan halka açık firma için hisse başına 23 dolar ödeyeceğini söyledi.

Anlaşma düzenleyiciler tarafından onaylanırsa, Google’ın 2012’deki 12,5 milyar dolarlık Motorola anlaşmasının ardından şimdiye kadarki en büyük ikinci satın alma işlemi olacak. Google, şirketi iki yıl sonra 2,9 milyar dolara Lenovo’ya sattı. Google’ın üçüncü en büyük satın alımı, 2014 yılında 3,2 milyar dolara satın aldığı akıllı ev ürünü üreticisi Nest’tir.

Mandiant, Google’ın henüz Microsoft Azure veya Amazon Web Services ile aynı boyuta ulaşmamış olan bulut bilişim bölümüne katılacak

Google Cloud CEO’su Thomas Kurian yaptığı açıklamada, “Daha önce büyük hükümetleri hedef almak için kullanılan saldırıların karmaşıklığı ve ciddiyeti artık her sektördeki şirketleri hedeflemek için kullanıldığından, dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar benzeri görülmemiş siber güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya” dedi.

“Güvenlik operasyonları paketimizi ve danışmanlık hizmetlerimizi daha da geliştirmek ve müşterilerin en önemli güvenlik sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için Mandiant’ı Google Cloud’a davet etmeyi dört gözle bekliyoruz.” Anlaşmanın bu yıl içinde kapanması bekleniyor.

Başa dön tuşu