Lojistik Sektörü Çizgilere Döküldü

Ufuk Lojistik Şirketi’nin 40. kuruluş yıldönümü anısına düzenlenen Lojistik Temalı Resim Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren Ufuk Lojistik Şirketinin 40’ıncı kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Şirketin bu kapsamda Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile düzenlediği Lojistik Temalı Resim Yarışması sonuçlandı. Dereceye giren çocuklara ödülleri ilçe müdürlüğünde düzenlenen törenle verildi.

Törene; Mersin Vali Yardımcısı Ahmet Çırakoğlu, Mersin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dinç, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik, Ressam Nazife Bilgin Hazar, Ufuk Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Maya ve yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

“Resimlerle Bize Hayallerini Aktardıkları İçin Onlara Teşekkür Ediyorum”

Törende bir konuşma yapan Ufuk Maya, lojistik şehri çocuklarının bu bilinçle geleceğe hazırlanması adına düzenledikleri yarışmaya gösterilen ilgi için teşekkür ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bazen 1 resim bin kelime anlatır. Bizlerde Lojistik kenti Mersin’e bir kez daha vurgu yapabilmek adına kendileri küçük, yürekleri büyük çocuklarımızdan lojistiği çizmelerini istedik. Hayal edebildiğimiz her şey gerçektir. Çocuklarımızın yaptıkları birbirinden güzel resimlerle bize hayallerini aktardıkları için onlara teşekkür ediyorum.”

Ünlü ressam Nazife Bilgin Hazar da katıldığı ödül töreninde bir ressam olarak çok mutlu olduğunu kaydetti. Hazar,  çocukların duygu ve düşüncelerinin kâğıda ve kaleme dökülmesinin önemine vurgu yaparak, bu tarz yarışmalarla çocukların farklı bakış açılarına sahip olacağını belirtti.

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dinç de, Mersin’in lojistik bir üs olarak önemine vurgu yaparak, dereceye giren öğrencilere başarılar diledi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ise ödül verdikten sonra resim sergisini gezerek öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başa dön tuşu