Mersinli robotik kodlamacılardan büyük başarı

Mersin Mega Maker Lab Robotik Kodlama Atölyesi, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen Robotex Türkiye Bölge Yarışması’nda şampiyon oldu. Mersinli minikler bu sonuçla 29-30 Nisan’da Antalya’da gerçekleştirilecek olan Robotex Turkey Ulusal Şampiyonasına gitmeye hak kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

MERSİNLİ EKİP KARADENİZ’DE AKDENİZ COŞKUSU YAŞATTI

Turnuvaya 3 grupta katılan Mersin Tarsus-Yenişehir Mega Maker Lab Robotik Kodlama Atölyesi de Karadeniz’de Akdeniz coşkusu yaşattı. Robotex Turkey- Safranbolu Bölge Turnuvasında Mega Team grubu Robot Ligi Kategorisinde yapmış olduğu ‘Hibrit Elektrik Santrali Projesi’ ile Safranbolu Bölge Şampiyonu kupasını kazandı. Otocar grubu Folkrace Kategorinde Safranbolu Bölge Birinciliği Kupası, Mega Maker grubu da Lego Line Çizgi İzleyen Kategorisinde Safranbolu Bölge Birinciliği Kupası kazanarak 29-30 Nisan’da Antalya’da gerçekleşecek olan Robotex Turkey Ulusal Şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

MEGA MAKER LAB MERSİN HAKKINDA

Mega Maker Lab Mersin çocuklar için robotik kodlama atölyesi olarak misyonumuz;  çocuklarımıza bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik temelli öğrenme ortamı sunarak onları geleceğin dünyasını inşa edecekleri sosyal, akademik ve teknolojik yeteneklerle donatmaktır. Tüm bunları yaparken öğretmenlerimizin rolü çocuklarımıza doğru soruyu sormak ve onların keşfetmesine fırsat sağlamaktır.  Vizyonumuz ise bir Mersin markası olarak tüm dünya çocuklarını bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik ile tanıştırmaktır. Bu vizyonumuzdan aldığımız güç sayesinde şimdiden başarılarla dolu 4 yıl geride bırakırken Mersin’in en çok sevilen ve bilinen robotik kodlama atölyesi olmaktan mutluyuz.

 

Başa dön tuşu