MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ: EHLİYET AFFI, ÖĞRENCİ AFFI VE BEDELLİ AFFI ÇIKARILMALIDIR

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz TBMM Genel Kurulunda konuşma yaptı. MHP’li Kılavuz ehliyet affı, öğrenci affı ve bedelli affı bekleyenlerin taleplerini gündemine alarak “Yaptıkları kural ihlalleri nedeniyle ceza puanları biriken, insan hayatına kastetmemiş vatandaşlarımıza yönelik ehliyet affı çıkartılması beklentiler arasındadır. Terör örgütü irtibatı ve iltisakı nedeniyle ilişiği kesilenler hariç olmak üzere öğrenci affı getirilmeli, tecil yaşının 29’dan 22’ye çekilmesiyle yoklama kaçağı ve bakaya durumuna düşerek bedelli askerlik hakkını kaybeden gençlerimize yönelik bedelli affı çıkartılması beklentiler arasındadır.” dedi.

MHP’li Olcay Kılavuz’un açıklamaları şu şekilde: 

    Bir hilal uğruna güneşler gibi batan, toprağın kara bağrında sıra dağlar gibi duran, vatan yolunda, millet uğrunda kahramanlıkları destanlaşan, şanlı, şerefli, ay yıldızlı al bayrağımıza kanını ve canını veren vatan evlatlarımızı ve şanlı ecdadımızı Şehitler Haftası münasebetiyle rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. 

    Yaptıkları kural ihlalleri nedeniyle ceza puanları biriken, insan hayatına kastetmemiş vatandaşlarımıza yönelik ehliyet affı çıkartılması beklentiler arasındadır. Terör örgütü irtibatı ve iltisakı nedeniyle ilişiği kesilenler hariç olmak üzere öğrenci affı getirilmeli, tecil yaşının 29’dan 22’ye çekilmesiyle yoklama kaçağı ve bakaya durumuna düşerek bedelli askerlik hakkını kaybeden gençlerimize yönelik bedelli affı çıkartılması beklentiler arasındadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu