U17 Serbest Erkekler Türkiye Güreş Şampiyonası sona erdi

U17 Serbest Erkekler Türkiye Güreş Şampiyonası sona erdi

Sivas’ta yapılan ve 750 sporcunun mindere çıktığı U17 Serbest Erkekler Türkiye Güreş Şampiyonası, bugün 4 sıklette yapılan final karşılaşmaları ile sona erdi. 55 ilden 198 kulübün katıldığı şampiyonada Kahramanmaraş Gençlik Spor Kulübü, takım halinde Türkiye şampiyonu oldu.

Sivas Taha Akgül Spor Salonunda yapılan şampiyonanın son gününde 4 sıklette madalya mücadelesi verildi. 45 kg’da Kahraman Eski, 60 kg’da Abdullah Toprak, 92 kg’da Burak Karabulut ve 110 kg’da da T. Yakup Temel şampiyon oldu. Son günde kürsüye çıkan sporculara madalyaları, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, dünya şampiyonları Harun Doğan ve Dursun Güzel, milli güreşçiler Mehmet Üngör ve Yunus Sarı, Uluslararası Hakem Mehmet Tuncer, Beden Eğitimi Öğretmeni Elvan Yılmaz, eski sporcular Rahmi Soyuyüce, Yalçın Soyuyüce ve Kürşat Soyuyüce, Milli Hakem Selim Gözel, Türesaş Baş Temsilcisi Feyzullah Duman ve Yusuf Gümüş tarafından verildi. Son gün mücadelesinde şu isimler kürsüye çıktı:
45 kg- 1.Kahraman Eski, 2.Sergen Turan,3.Mustafa Koyun, Hacı Zade
60 kg- 1.Abdullah Toprak, 2. A.Samet Timurbanga, 3.H.İbrahim Uzun, Remzi Temur
92 kg- 1.Burak Karabulut, 2.Onur Kurt, 3.Cihangir Tekin, Yiğithan Sürmez
110 kg- 1.T.Yakup Temel, 2.Mehmetcan Üngör, 3.M.Enes Özcan, Sertaç Aksoy

KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU.
4 gün süren U17 Serbest Erkekler Türkiye Güreş Şampiyonasında takım halinde zirveye, Kahramanmaraş Gençlik Spor Kulübü çıktı ve Türkiye şampiyonu oldu. Ankara TEDAŞ ikinci, BJK ise Türkiye üçüncülüğünü elde etti. Bu üç takıma ödülleri, Gençlik ve Spor Müdürü Erdoğan Tunç, Dünya Şampiyonu Sebahattin Öztürk ve Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Yusuf Gümüş tarafından verildi.
Öte yandan büyük ilgi gören turnuvanın en teknik sporcu ödülü Sefa Yıldırım, en centilmen antrenör ise Mesut Kral seçildi.

Başa dön tuşu