Üniversitelerarası Basketbol 1. Lig Müsabakaları Mersin Üniversitesi’nin Ev Sahipliğinde Başladı

Türkiye Üniversitelerarası Spor Federasyonu 2022 yılı faaliyet raporunda yer alan, Türkiye Üniversitelerarası Basketbol 1. Lig müsabakaları Üniversitemiz ev sahipliğinde; Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Üniversite Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin, Üniversite Sağlık Kültür ve Spor Dair Başkanı Ahmet Koca, idari personel ve öğrencilerin katıldığı,Mersin Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı ile Erciyes Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı arasındaki açılış mücadelesiyle başladı.

Müsabakaların açılış töreninde konuşan Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, müsabakalara Mersin Üniversitesi olarak ev sahipliği yapıyor olmaktan ve takımları Mersin’de ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Prof. Dr. Erol Yaşar, “Bu yıl 30. kuruluş yılını kutlayan Mersin Üniversitesi; kuruluşundan itibaren sportif aktivitelere çok büyük önem vermiştir. Çünkü bizler, öğrencilerimizin akademik anlamda donanımlı bireyler olmalarının yanında sosyal, kültürel ve sportif gelişmelerine de oldukça önem veriyoruz. Bu vesileyle sporun herkesin hayatında olması gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum ifadelerini kullandı.

Hem deneyimli bir akademik kadroya hem de gelişmiş fiziki alt yapıya sahip Üniversite Spor Bilimleri Fakültesi’nin ise başarılı sporcular yetiştirdiğini söyleyen Prof. Dr. Erol Yaşar, “Üniversitemiz, sporcuları ve spor takımları bugüne kadar ulusal ve uluslararası pek çok turnuvandan ödüller ve kupalarla döndü. Bünyemizde yetiştirdiğimiz ve farklı branşlarda milli olma başarısı gösteren 45 milli sporumuz ise ülkemizin göğsünü kabartacak başarılara imza attı. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Bu başarılar, Üniversitemizin bir spor Üniversitesi olduğunu bizlere gösteriyor” dedi.

Sporun evrensel olarak birleştirici, sevgi ve dostluk içeren bir yapısı olduğunu; düzenlenen turnuvanın da bu yapıyı güçlendireceğini söyleyen Prof. Dr. Erol Yaşar, tüm takımlara başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.

4-8 Nisan 2022 tarihleri arasında Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi iki nolu salonda gerçekleştirilecek Türkiye Üniversitelerarası Basketbol 1. Lig müsabakaları fikstür, sonuç ve puan durumuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Başa dön tuşu