Wildosan’dan Sağlıklı Evler

Dünya Doğa Polisi ve Dünya Bilim Sağlık Ekoloji Vakfı Kurucusu Hüseyin Bünül, temel ihtiyaç olan barınmanın daha hijyenik daha sağlıklı, yangın ve depreme dayanıklı, hesaplı ve güvenli olarak sağlamayı amaçladıklarına dikkat çekerek, “İnsanların sağlıklı bir yaşam sürdürmesi Wildosan-SAS’ın insanlık görevidir” dedi.

Dünyayı etkisi ile sarsan Covid-19 salgını birçok sektörde olduğu gibi  gayrimenkul sektöründe de değişikliklere neden oldu. Salgın döneminde uzun süre evlerde kalan vatandaşların ev alırken talepleri değişti. Dünya Sağlık Örgütü’nün  verilerine göre insanlar zamanının yüzde 80 ila 90’ını evlerin, işyerlerinin ve okullarının duvarları arasında  geçirirken Dünya Doğa Polisi ve Dünya Bilim Sağlık Ekoloji  Vakfı Kurucusu Hüseyin Bünül, 30 sene yılmadan usanmadan sağlıklı bir ana yapı malzemesi icat etmek için AR-GE çalışmaları yaptı. Bünül, çalışmalarla ilgili olarak, “Türkiye ve dünya genelinde  hızla yayılan sağlıklı evler  yapımında kullanılan kamış, kül, cam, elyaf, epoxi karışımı ile yapılan  yeni nesil yapı malzemesi ile sıcak, soğuk, su, nem, yangın  ve depreme dayanıklı güven içinde yaşam sağlayan Wildosan sağlıklı evler yapıyor” dedi.

Canlıların yaşayabilmesi için 3 temel ihtiyacı olduğunu hatırlatan Bünül, şu bilgileri verdi: “Bunlar beslenme, barınma ve üremedir. Bu 3 temel ihtiyacın sağlanması için teknolojinin son sistemiyle , ekolojiye  uygun bir şekilde tasarım ve  üretim yapmak gerekir. Temel ihtiyacımız olan barınmanın daha hijyenik daha sağlıklı, yangın ve depreme dayanıklı, hesaplı ve  güvenli olarak sağlamak gayemizdir. İnsanların sağlıklı bir yaşam sürdürmesi Wildosan-SAS’ın  insanlık görevidir.”

Başa dön tuşu